Projekt Tyršových sadů by měla radnice vzdát

19.12.2013 16:00

Pardubický deník 17. 12.

    Projekt nákladných úprav Tyršových sadů, které na něj získaly evropskou dotaci, by měla radnice podle předsedy klubu zastupitelů ODS Petra Klimpla vzdát.

    O jeho uskutečnění se neúspěšně snaží několik let, Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) však nedávno zrušil výběrové řízení na dodavatele stavby. Práce přitom podle podmínek dotace musejí být hotové už za rok.

     „Pardubice by se měly místo toho soustředit na jiné projekty, které by se stihnout ještě daly," řekl Petr Klimpl. „Myslím, že by bylo moudré Tyršovy sady odpískat. Kvůli zastavení veřejné zakázky je čas, který je určen Radou Severovýchod do konce roku 2014, nereálné stihnout," nechal se slyšet Petr Klimpl.

    Podle něj se budou muset zásahy do zeleně dělat jen mimo vegetační období, tedy od začátku dubna do konce října, což práce omezuje. Město podá proti rozhodnutí antimonopolního úřadu rozklad, v krajním případě se chce obrátit na správní soud, to však celou věc zdrží. Do konce roku 2014 přitom musí Pardubice požádat o proplacení 99 procent vyčleněných financí z Integrovaného plánu rozvoje města, kam patří i Tyršovy sady.

    „Spíše bych se zaměřil na náhradní projekty, park Na Špici, případně park Vinice, které by se daly stihnout," nechal se slyšet Petr Klimpl. Na park Vinice sice není ještě vybrán dodavatel, ale udělaly se již zásahy do zeleně, takže se nemusí čekat na vegetační období.

    Autor: redakce (zkráceno)

    

Dřívější příspěvek

Špatně zpracovaný projekt s evidentními chybami