Radostný tanec nad hrobem poražených se nekoná

08.12.2013 16:50

    „Radostný tanec nad hrobem poražených se nekoná“, tak komentoval Ing. Jan Linhart, předseda občanského sdružení Zelená pro Pardubicko, rozhodnutí ÚOHS, týkající se výběrového řízení na revitalizaci Tyršových sadů a revitalizaci podzámeckého biotopu, které dorazilo minulý týden k rukám primátorky města. V kostce lze říci, že ÚOHS výběrové řízení zrušil a uložil městu úhradu nákladů řízení ve výši 30.000 korun.

    „Dle mého názoru a vzhledem k tomu, že město bude muset nejspíše vypsat nové výběrové řízení na dodavatele stavby, je zásadně ohrožen byť i prodloužený termín realizace, který je do konce roku 2014. Námi kritizovaný projekt revitalizace parku, který byl vysoutěžen za téměř 90 mil. Kč, má projekční dobu realizace 14 až 16 měsíců, a tak s velkou pravděpodobností nesplní podmínky dotace udělené z ROP a musel by být realizován pouze z městského rozpočtu“, dodal předseda.

    Naděje města se teď upírá k podání tzv. rozkladu, kterým chce napadnout rozhodnutí ÚOHS u jeho předsedy a případně jít až k správnímu soudu. Je ale obecně známo, že tato rozhodnutí obou orgánů nejsou ze zákona limitována žádnými lhůtami, a proto jsou v reálu dlouhé několik měsíců až rok.

    „Naše o. s. v této těžké situaci znovu připomíná městu, to co nabízíme již druhý rok. Pojďme společně najít takové řešení projektu, které splní podmínky revitalizace parku, bude přívětivé k životnímu prostředí a vrátí parku jeho přírodní charakter“, říká Lenka Günnerová, členka občanského sdružení. Dle našich odhadů by se taková úprava parku mohla realizačně vejít do 20 mil. Kč, což je částka, kterou lze při případném nesplnění podmínek dotace uhradit i z městského rozpočtu“, dodala.